Powrót

Informacje

Ośrodek Wczasowy FWP w Spale

97-215 Spała

ul. Mościckiego 19

http://www.spala.pl/noclegi/fwp/

Pesto Risotto

Numer telefonu:

  • (+48 44 710 14 18)

E-mail:

Zdjęcia

Opis

Ośrodek wczasowy Funduszu Wczasów Pracowniczych w Spale jest położony w samym sercu miasta przy ul. Ignacego Mościckiego 19, na terenie Puszczy Spalskiej. Ośrodek dysponuje bazą noclegową usytuowaną w trzech wolno stojących obiektach (Rogacz, Żbik i Miś), w malowniczej okolicy, wśród wielkich lasów sosnowych, nad piaszczystym brzegiem Pilicy. Posiada wyłącznie 250 miejsc noclegowych, jadalnię, salę zabaw, kort tenisowy, miejsce na grilla i ognisko oraz bazę zabiegową i odnowy biologicznej. Ceny są przystępne.

Z restauracji Ośrodka mogą korzystać także goście z zewnątrz. W menu m.in.: jajka sadzone z warzywami, zupa krem z pomidorów, zupa marchewkowa z curry, pierś z kurczaka w cytrynie, ziołowy kurczak w pomidorach, sałatka owocowa. Przed złożeniem zamówienia u kelnera lub przed rezerwacją pobytu należy koniecznie poinformować o swojej diecie bezglutenowej.

Spała jest jedną z najciekawszych miejscowości wypoczynkowych na terenie województwa łódzkiego, w atrakcyjnej przyrodniczo okolicy. Leży 64 km od Łodzi, 125 km od Warszawy. Miasto królów: Władysława Hermana, Władysława Jagiełły, pełniło również funkcje rezydencji prezydenckiej Ignacego Mościckiego oraz Stanisława Wojciechowskiego. Warto odwiedzić: posąg żubra, modrzewiowy kościółek p.w. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, muzeum – Dom Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich im. Adama Loreta. Uroki okolicy sprawiły, że już carowie rosyjscy chętnie odwiedzali tę miejscowość, która niebawem stała się rezydencją łowiecką, znaną nie tylko w Polsce. W okresie międzywojennym Spała była często odwiedzana przez prezydentów II Rzeczypospolitej, z którego to okresu pozostał piękny kościółek myśliwski. Wizytówką Spały jest posąg żubra przywieziony z Białowieży.

W okolicach Spały: bunkry w Konewce – udostępniony do zwiedzania schron kolejowy wraz ze ścieżką wokół niego, Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła, Groty w Nagórzycach, Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach, Spalski Park Krajobrazowy, Rezerwat Spała, Inowłódz, Zalew Sulejowski. W Spale znajduje się także Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Lokalizacja