Powrót

Informacje

Restauracja Food Art Gallery

50-202 Wrocław

ul. Księcia Witolda 1/ lok.1

http://foodartgallery.pl

Pesto Risotto

Numer telefonu:

  • (71) 796 71 60, +48 885 515 404

E-mail:

Godziny otwarcia

poniedziałek 17:00 - 22:00
wtorek 17:00 - 22:00
środa 17:00 - 22:00
czwartek 17:00 - 22:00
piątek 17:00 - 22:00
sobota 17:00 - 22:00
niedziela -

Zdjęcia

Opis

Restauracja Food Art Gallery mieści się na Kępie Mieszczańskiej przy ul. Księcia Witolda 1/lok 1 we Wrocławiu, obok pięknej nadodrzańskiej mariny, pomiędzy mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Położona nad Odrą, oddalona nieco od turystycznego zgiełku rynku, doskonale sprawdzi się na romantyczną kolację, biznesowe spotkanie lub lunch w gronie przyjaciół.  Latem z tarasu wychodzącego na rzekę można podziwiać gmach Uniwersytetu Wrocławskiego lub  industrialny budynek elektrowni wodnej, znanego architekta Maxa Berga.Restauracja na najwyższym poziomie – piękny wystrój, profesjonalna i przyjazna obsługa oraz wyśmienite jedzenie. Food Art Gallery to kreatywna, autorska kuchnia oparta na połączeniu tradycji oraz fascynacji tym, co awangardowe i zaskakujące. Polskie smaki zyskują tu nowe brzmienie. Szef Kuchni – Mariusz Kozak swoje kulinarne doświadczenie szlifował przez 8 lat w restauracjach w Londynie i w Warszawie, gdzie prowadził kuchnię Brasserie Warszawskiej. Dla Food Art Gallery skomponował kartę, która opiera się na sezonowych produktach. Dania stają się tu dziełami sztuki. Niesamowite smaki, unikalne połączenia, najwyższa estetyka podania. Obok klasycznego menu à la carte, restauracja co tydzień proponuje swoim gościom inne, lekkie lunch menu. Można spróbować zatem marynowanego łososia na tatarze z buraków, policzków wołowych z pieczonym w soli selerem, czy też dorsza na soczewicy z chorizo, a na deser zupę czekoladową z sorbetem w pomarańczy lub puddingu ryżowego z kardamonem. Tworzenie dań od podstaw, wyłącznie z naturalnych składników daje możliwość przygotowania prawie każdego dania z karty w wersji bezglutenowej.

 
Nie można też pominąć małych dzieł sztuki serwowanych przez cukiernika –  tradycyjnych francuskich makaroników podawanych do kawy, czy deserów. W menu znajdują się między innymi tekstury kawy i czekolady, parfait jabłkowe, czy też selekcja domowych lodów i sorbetów. Na miejscu w restauracji wypiekany jest także bezglutenowy chleb podawany z masłem z solą wędzoną lub olejem słonecznikowym tłoczonym na zimno.
Food Art Gallery to jednocześnie galeria sztuki współczesnej. Obok sztuki kulinarnej, goście mogą obejrzeć i kupić prace wystawianych w lokalu artystów. Obrazy uznanych i młodych twórców oraz wysokiej klasy kulinarne dzieła sztuki prezentowane są w ramach jednej niecodziennej i luksusowej przestrzeni. Dzięki temu Goście zawsze mogą spodziewać się nowych wrażeń, zarówno artystycznych, jak i smakowych.

Prosimy aby zamawiając bezglutenowe dania, zawsze poinformować obsługę o swojej diecie bezglutenowej.

Lokalizacja