Gdzie można zjeść bez glutenu?

Bambini Prywatne Przedszkole Montessori

Adres:

ul. Mazowiecka 6
60-617 Poznań
wielkopolskie

Kontakt:

(61) 841 11 46
tel kom. 604 14 77 63

malgorzata@bambini.com.pl

http://www.bambini.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00 - 15:00
Wtorek07:00 - 15:00
Środa07:00 - 15:00
Czwartek07:00 - 15:00
Piątek07:00 - 15:00
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne

Bambini Prywatne Przedszkole Montessori w Poznaniu istnieje od 2002 r. Działa w dwóch budynkach, położonych w bliskim sąsiedztwie.

Dieta bezglutenowa jest od wielu lat znana założycielce przedszkola: –„Na celiakię chorował mój tata, a rok temu zdiagnozowaliśmy ją u mojej córeczki” – mówi Małgorzata Stankiewicz – Klimka, założycielka przedszkola Bambini w Poznaniu. „Przystąpiliśmy do programu MENU BEZ GLUTENU, by rodzice dzieci na diecie bezglutenowej mieli stuprocentową pewność, że w naszym  przedszkolu przestrzegane są wszystkie zasady tej diety. Codzienny jadłospis przedszkolaków dostosowany jest do indywidualnych wymagań dietetycznych”.

Obecnie do przedszkola Bambini uczęszczają dzieci uczulone m.in. na gluten, mleko, cukier, ziemniaki, soję, cytrusy, a także chore na celiakię. Bambini w obu budynkach prowadzi własną kuchnię i zatrudnia tam kucharki. Każdego dnia kucharki przygotowują wszystkie posiłki od podstaw i ze świeżych, certyfikowanych produktów (dotyczy diety bezglutenowej). Każdy przedszkolak otrzymuje posiłek na talerzu opisanym swoim imieniem, więc nie ma mowy o pomyłce.

W menu Bambini są m. in. naleśniki, placki ziemniaczane, dziczyzna, makron z sosem bolońskim i mięsem, kanapki z wędliną, domowe ciasto, kisiele na soku owocowym, budynie. Dzieci bezglutenowe otrzymują w przedszkolu wszystkie posiłki. Ale na życzenie rodziców mogą korzystać ze swojego chleba lub z części produktów dostarczonych z domu.

– „Rozumiemy wszelkie niepokoje rodziców, dlatego jesteśmy otwarci na ich propozycje i sugestie” – podkreśla Iwona Urbańska, szefowa kuchni w Przedszkolu Bambibi w Poznaniu. „Rodzice mogą zdecydować, czy mamy ich dziecku podawać chleb Glutenexu czy Schära. Spełniamy takie życzenia, bo chcemy, by przedszkolaki wychodziły od nas syte i zadowolone”.

Bambini Prywatne Przedszkole Montessori w Poznaniu prowadzi oddział główny oraz filię na Starym Sołaczu (zabytkowa dzielnica miasta). W przedszkolu bawi się i uczy 80 dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Ich rozwój, zabawę oraz naukę języka angielskiego wspierają nauczyciele nauczania przedszkolnego, a zarazem filolodzy angielscy. Dlatego Bambini jest idealnym przedszkolem dla dzieci obcojęzycznych, które przebywają wraz z rodzicami w Wielkopolsce i w Poznaniu.