Gdzie można zjeść bez glutenu?

Przedszkole Publiczne Bajkowy Świat

Adres:

ul. Kobylnicka 10c
62-080 Sady
wielkopolskie

Kontakt:

+48 663 990 178

http://www.sady.bajkoweprzedszkole.eu/index.php/formularz

Godziny otwarcia:

Poniedziałek06:30 - 17:00
Wtorek06:30 - 17:00
Środa06:30 - 17:00
Czwartek06:30 - 17:00
Piątek06:30 - 17:00
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne

Przedszkole Publiczne Bajkowy Świat z Sadów k/Tarnowa Podgórnego mieszczące się przy ul. Kobylnickiej 10c to miejsce przyjazne dzieciom.

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2015 roku z miłości do dzieci, którym poświęcamy większość naszego życia – mówi dyrektor przedszkola Grażyna Chmielina: „Całe nasze doświadczenie, które wykorzystaliśmy do zorganizowania przedszkola, oparte zostało na wnikliwej obserwacji dzieci, bezpośredniej pracy z najmłodszymi, jak również na analizie niesamowitej ich aktywności i chęci poznawania. Wiedząc jak ważne jest prawidłowe żywienie w życiu dziecka nieustannie szukamy nowych rozwiązań, aby nasze przedszkolaki były zdrowe i szczęśliwe. Widząc potrzebę naszych czasów przystąpiliśmy do programu MENU BEZ GLUTENU, by rodzice dzieci na diecie bezglutenowej mieli stuprocentową pewność, że w naszym  przedszkolu przestrzegane są wszystkie zasady tej diety”.

Codzienny jadłospis przedszkolaków dostosowany jest do indywidualnych wymagań dietetycznych. Obecnie do przedszkola uczęszczają dzieci uczulone m.in. na gluten, mleko, cukier, ziemniaki, soję, cytrusy, a także chore na celiakię. Każdy przedszkolak otrzymuje posiłek na talerzu opisanym swoim imieniem, więc nie ma mowy o pomyłce.

W menu przedszkola są m. in. naleśniki bezglutenowe, bezglutenowe placki ziemniaczane, bezglutenowy makaron z sosem bolońskim i mięsem, domowe ciasto bezglutenowe, kisiele bezglutenowe na soku owocowym, budynie bezglutenowe, kasze jaglane i pieczywo z amarantusa.

Dzieci bezglutenowe otrzymują w przedszkolu wszystkie posiłki zbilansowane odpowiednio do swojej diety. Sąsiedztwo sklepu i piekarni Glutenex zapewnia codzienne dostawy świeżych i certyfikowanych produktów.