Gdzie można zjeść bez glutenu?

Restauracja Hurry Curry 2

Adres:

ul. Panewnicka 25a
40-730 Katowice
śląskie

Kontakt:

+48 696 537 087

http://www.hurrycurry.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek12:00 - 21:00
Wtorek12:00 - 21:00
Środa12:00 - 21:00
Czwartek12:00 - 21:00
Piątek12:00 - 21:00
Sobota12:00 - 21:00
Niedziela12:00 - 20:00

Pomysł na restaurację właściciele przywieźli z podróży. Po wyprawach do Indii i Nepalu, Pakistanu, Tajlandii, Birmy, Laosu, Wietnamu i Indonezji postanowili przenieść kolorowy i aromatyczny kawałek tamtejszej rzeczywistości do naszej.

W swojej ofercie mają wiele odmian curry z różnych zakątków świata. Każdy znajdzie coś dla siebie (curry bezglutenowe, wegańskie, wegetariańskie, dla amatorów bardzo ostrych smaków). Wszystkie dania kuchni Hurry Curry przygotowywane są z naturalnych składników, bez użycia szkodliwych środków konserwujących ani wzmacniaczy smaku.

Podstawą oferowanych potraw są świeże mięso, ryby i warzywa oraz aromatyczne mieszanki przypraw i ziół. Do dań podawany jest sprowadzony bezpośrednio z Sumatry aromatyczny ryż jaśminowy. Zdecydowana większość używanych składników, poza walorami smakowymi ma również dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Na przykład imbir, galangal, czosnek czy zawarta w papryczkach chili kapsaicyna od lat stosowane są w medycynie naturalnej jako środki wspomagające trawienie, wzmacniające odporność i ogólnie poprawiające samopoczucie.

Poza popisowym curry w różnych wariantach, można tu dostać rozgrzewające zupy np. zupę TOM YUM lub aromatyczną singapurską zupę ze słodkiej kukurydzy i mleka kokosowego. Smak ostrej zupy złagodzi łagodne mango lassi.

Nie bez powodu w nazwie lokalu znalazło się słowo „hurry” (pośpiech). Właścicielom zależało, by dania serwowane były jak najszybciej, ale nie tracąc przy tym na jakości. Idealne miejsce dla osób, które potrzebują zjeść obiad ponieważ są w biegu cały dzień i dla osób, które chcą iść na spotkanie ze znajomymi.