Gdzie można zjeść bez glutenu?

Restauracja Grodzka12 (dawniej La Calma)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek12:00 - 21:00
Wtorek12:00 - 21:00
Środa12:00 - 21:00
Czwartek12:00 - 21:00
Piątek12:00 - 21:00
Sobota12:00 - 21:00
Niedziela12:00 - 21:00

Restauracja Grodzka12 (dawniej La Calma) istnieje od 2013 roku. Mieści się w zabytkowej kamienicy, blisko deptaka, w samym centrum Leszna. Przytulne i zaciszne wnętrze, eleganckie nakrycia oraz profesjonalna obsługa zachęcają do spotkań biznesowych, towarzyskich czy rodzinnych. Restauracja oferuje także catering (nawet na kilkaset osób) oraz dowóz do domu całodziennego wyżywienia dietetycznego z wybraną liczbą kalorii (tzw. dania Fit-Food), organizuje także przyjęcia weselne czy komunijne. Dania podawane w restauracji Grodzka12 są zgodne z ideą sezonowości, zawsze powstają ze świeżych składników, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Wiele potraw jest przygotowywanych metodą sous-vide, która polega na gotowaniu z odpowiednich temperaturach produktów zapakowanych próżniowo. Pozwala to uzyskać idealną soczystość mięsa i dużo większą intensywność smaku, niż przy gotowaniu w tradycyjny sposób.
Przy składaniu zamówienia klient powinien wyraźnie zaznaczyć, że wybiera dania bezglutenowe. W menu znajdują się dania mięsne, wegetariańskie oraz fit-food i desery.

„Zdecydowaliśmy się przystąpić do programu MENU BEZ GLUTENU, gdyż wielu klientów pytało nas o ofertę dań bezglutenowych” – wyjaśnia Waldemar Kaniewski, właściciel restauracji Grodzka12. – „Byli to goście restauracji, mieliśmy też zapytania telefoniczne, związane m. in. z cateringiem i przyjęciami. Nie chcieliśmy na własną rękę eksperymentować z bezglutenową kuchnią, dlatego skorzystaliśmy z pomocy profesjonalistów”.