Gdzie można zjeść bez glutenu?

Restauracja WieloPole 3

Godziny otwarcia:

Poniedziałek12:00 - 21:00
Wtorek12:00 - 21:00
Środa12:00 - 21:00
Czwartek12:00 - 22:00
Piątek12:00 - 22:00
Sobota12:00 - 22:00
Niedziela12:00 - 21:00

Restauracja WieloPole3 znajduje się w  podziemiach kamienicy Hotelu Wielopole przy ul. Wielopole 3 w Krakowie. Kuchnia w restauracji WieloPole3 to miejsce, w którym łączy się smaki utrwalone w polskiej kulturze kulinarnej z odkryciami naukowców o niezwykłych  właściwościach jedzenia. Efektem są niesamowite dania, będące połączeniem najwartościowszych składników roślinnych ze smakowitymi dodatkami  z najdalszych zakątków świata.
Gotuje się tu w przekonaniu, że jedzenie ma znaczenie, tym samym może stać się smaczną i kolorową drogą ku zdrowiu. Swoje dania szczególnie polecane są wszystkim, którzy chcą zachować zdrowie. Każde danie kuchnia jest w stanie dostosować do szczególnych wymagań dietetycznych (dania bezglutenowe, bezlaktozowe, dania z obniżoną zawartością cholesterolu, dania niskokaloryczne dla osób walczących z nadwagą, dla osób z cukrzycą). Jest to kuchnia zdrowa, roślinna, niskoprzetworzona. Gorąco zachęcamy do odwiedzin. Już Hipokrates powiedział „Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Restauracja proponuje: zupę krem z czerwonej soczewicy, krem z młodej kapusty, pomarańczowy krem z marchewki oraz makaron z domowym pesto ze szpinaku i orzechami nerkowca, tagliatelle z marchewki lub tagliatelle z cukinii z marchewką i wędzonym tofu, pieczony pasztecik z selera, risotto z czarną soczewicą i inne wyszukane dania warzywne. A na deser kieliszek organicznego wina z Hiszpanii lub rewelacyjny bezglutenowy drink z zielonych warzyw.

Restauracja WieloPole została uhonorowana nagrodą w Plebiscycie Smaki Krakowa 2015.