Gdzie można zjeść bez glutenu?

Gościniec Bocianowo

Godziny otwarcia:

Poniedziałek00:00 - 24:00
Wtorek00:00 - 24:00
Środa00:00 - 24:00
Czwartek00:00 - 24:00
Piątek00:00 - 24:00
Sobota00:00 - 24:00
Niedziela00:00 - 24:00

Gościniec Bocianowo to kameralny pensjonat z ekologiczną kuchnią makrobiotyczną.

Gościniec Bocianowo jest położony na końcu drogi, z dala od zgiełku cywilizacji, w ciszy i spokoju, w malowniczej mazurskiej krainie 5 km od Węgorzewa. Na Gości czekają stylowe pokoje z łazienkami, zdrowe, bioaktywne i smaczne jedzenie, stado alpak, niepowtarzalna atmosfera ponad 100-letniego domu oraz ciepła gościna jego gospodarzy.

Gospodarze kierują się zasadą mówiącą, że jesteśmy tym, co jemy. Dlatego w Gościńcu propagowane jest zdrowe odżywianie w oparciu o kuchnię makrobiotyczną i Pięciu Przemian (tradycyjna medycyna chińska). Zarówno wersji bezglutenowej, wegetariańskiej, wegańskiej lub tradycyjnej. Wszystkie potrawy przygotowywane są od podstaw z pełnowartościowych składników, najczęściej ekologicznych oraz z wyselekcjonowanych warzyw, głównie z własnego ogródka.

Pensjonat oferuje Gościom 13 miejsc w pokojach 2-, 3-, i 4-osobowych. Przy domu znajduje się duży ogród z dwoma tarasami, hamakiem i małym stawem oraz kącikiem zabaw dla dzieci. Alpaki chodzą wolno po terenie dziedzińca i ogrodu, często witając z rana Gości otwierających drzwi wejściowe. Do tego można pograć na korcie do gry w boule, rozpalić ognisko lub zrobić makrobiotycznego grilla. Można pobiesiadować w karczmie albo pograć w rzutki.

Gościniec Bocianowo usytuowany jest w miejscu zacisznym. Na około jest 13 hektarów łąk w uprawie ekologicznej i tętniący życiem lasem z dziką zwierzyną. Do wody można dojechać rowerem – 2,5 km do jeziora Stręgiel oraz 3 km do jeziora Święcajty, połączonych ze Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich.

Urozmaicona rzeźba terenu, bogactwo dzikiej przyrody oraz ciekawa historia tutejszych terenów powodują, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Główne atrakcje okolicy to: żeglowanie po Szlaku Wielkich Jezior oraz spływy kajakowe rzeką Sapiną. Urozmaiceniem będą wycieczki rowerowe, wędrówki w terenie, jazda konna, wędkowanie czy grzybobranie. Atrakcją jest obserwacja dzikiej zwierzyny np. w Puszczy Boreckiej z ostają żubrów w Wolisku, a także zwiedzanie obiektów historycznych.

Atrakcje historyczne Goście znajdą w Mamerkach (Kwatera Naczelnego Dowództwa Niemieckich Wojsk Lądowych „Mauerwald” w Mamerkach), Leśniewie (śluza Kanału Mazurskiego), Giżycku (Twierdza Boyen, wieża ciśnień, most obrotowy na Kanale Mazurskim), Sztynorcie (Pałac Rodu Lehndorff), Rapie (miejsce mocy – grobowiec rodziny Farenheitów w kształcie piramidy).
Gościom udostępniane są nieodpłatnie 2 rowery górskie, 1 tandem oraz kijki do Nordic walking.

Gościniec zaprasza od końca kwietnia. Sezon zaczyna się w nim majówką, a kończy wrześniowym grzybobraniem.