Gdzie można zjeść bez glutenu?

Krakowskie Wypieki – Torfowa

Godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00 - 21:00
Wtorek07:00 - 21:00
Środa07:00 - 21:00
Czwartek07:00 - 21:00
Piątek07:00 - 21:00
Sobota07:00 - 21:00
Niedziela09:00 - 20:00

Cukiernia Krakowskie Wypieki, która na terenie Krakowa ma 15 punktów sprzedażowych, powiększyła swoją ofertę o bezglutenowe słodkości i uzyskała certyfikat MENU BEZ GLUTENU.

Cukiernicy Krakowskich Wypieków swojego kunsztu uczyli się u najwybitniejszych mistrzów cukiernictwa z Polski i Europy. Zdobyli wiedzę i cenne umiejętności, które teraz wykorzystują przy tworzeniu produktów, w tym tych bezglutenowych. Słodkości wytwarzane są metodami rzemieślniczymi, dlatego też wygląd każdego tortu czy ciastka jest niepowtarzalny.
Wytworzenie dobrych i bezpiecznych produktów dla osób na diecie bezglutenowej jest sporym wyzwaniem. Mimo rozwoju rynku produktów bezglutenowych celiacy nadal nie mogą cieszyć się różnorodnością i smakiem wypieków, które nie odbiegałyby od wyrobów zawierających gluten. Wiemy to, bo w naszych rodzinach mamy celiaków. Dlatego podjęliśmy się tego wyzwania – mówi właściciel.

Tak swoje bezglutenowe wypieki opisuje cukiernia:
1. Bezglutenowe serduszko jagodowe
Ciastko w kształcie serca udekorowane płatkami róży oraz jadalnym srebrem. Skrywające pod zamszem z białej czekolady jagodowe wnętrze, wypełnione musem na bazie mlecznej czekolady, jagodowym kremem na śmietanie oraz sosem jagodowym. Kompozycję dopełnia BEZGLUTENOWY jasny biszkopt. Ciastko zapakowane jest w sterylne opakowanie!
2. Bezglutenowa chmurka
Delikatne ciastko w unikalnym kształcie, udekorowane kroplami transparentnego żelu oraz płatkami jadalnego srebra. Chmurka stworzona z mlecznej czekolady pokrytej zamszem, wypełniona ganache z mlecznej czekolady, musem śmietankowym i sosem maracuja. Całość umieszczona na BEZGUTENOWYM brownie. Ciastko zapakowane jest w sterylne opakowanie!
3. Bezglutenowy tort śmietankowo-malinowy
Tort w unikalnym kształcie stworzonym z zamszowanej czekolady, udekorowany płatkami róży. Wnętrze wypełniają musy śmietankowy i malinowy oraz żelka truskawkowa w towarzystwie BEZGLUTENOWEGO jasnego biszkoptu. Tort zapakowany jest w sterylne opakowanie!
4.Bezglutenowy tort czekoladowo-wiśniowy
Tort oblany czekoladową glazurą, udekorowany musem czekoladowym pod zamszem oraz płatkami róży i jadalnego srebra. Wnętrze tworzą BEZGLUTENOWE jasne biszkopty i ganache z mlecznej czekolady z wiśnią Amarena. Całość została umieszczona na BEZGLUTENOWYM brownie. Tort zapakowany jest w sterylne opakowanie!

Wypieki można zamówić z dostawą do wskazanego miejsca w Krakowie lub odebrać w jednym z punktów sprzedaży w Krakowie i Skawinie.

W lokalu przy ul. Torfowej dostępne są stoliki.