Gdzie można zjeść bez glutenu?

Manufaktura Cukierków Toruń (ręcznie robione cukierki)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek09:00 - 20:00
Wtorek09:00 - 20:00
Środa09:00 - 20:00
Czwartek09:00 - 20:00
Piątek09:00 - 21:00
Sobota09:00 - 21:00
Niedziela09:00 - 20:00

Manufaktura Cukierków powstała z myślą o spełnianiu najsłodszych marzeń klientów. Mieści się na urokliwej starówce w Toruniu.

Każdy poczuje się tu beztrosko jak dziecko. Jest to miejsce kolorowe, przyjemne, słodkie i pachnące czyli uczta dla wszystkich zmysłów.

W Manufakturze można nabyć unikalne, ręcznie wykonywane wyroby cukiernicze: cukierki,  lizaki. Słodycze robione są ręcznie, na oczach klientów, którzy uczestniczą w fascynującej przygodzie, jaką jest produkcja cukierków i lizaków. Cukierki i lizaki nie zawierają glutenu, sztucznych barwników ani żadnych konserwantów. Do produkcji używa się tylko i wyłącznie naturalne barwniki roślinne, dzięki czemu są to produkty bezpieczne dla alergików i ,,bezglutenowców”. Wyrabia się również lizaki bezpieczne dla diabetyków na bazie ksylitolu.

Jak powstają słodycze można zobaczyć na miejscu w sklepie, upajając się zapachem słodkości, degustując ciepłe jeszcze karmelki. Do produkcji słodkich wyrobów nie używa się żadnych skomplikowanych maszyn, wykorzystuje się jedynie pracę własnych rąk i wyobraźnię.

Na stronie internetowej przygotowany jest króciutki filmik pokazujący proces powstawania smakołyków. Manufaktura organizuje pokazy i warsztaty, podczas których można śledzić procesy związane z obróbką termiczną, procesy plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Uczestnicy takich warsztatów mogą degustować nowo wytworzone wyroby. Po zajęciach każdy zabiera do domu własnoręcznie wykonane słodkości.

Manufaktura Cukierków to niezwykły klimatyczny sklep pełen słodkich drobiazgów. Specjalnością sklepu są cukierki i lizaki o smakach tak różnych, jak tylko różne mogą być upodobania. W ofercie jest około 50 smaków, z których tworzone są też unikalne kompozycje.

Z cukru da się zrobić wszystko o czym można zamarzyć (na specjalne zamówienie). Między innymi wykonuje się kwiaty z cukru, z których można robić całe bukiety. To wspaniały i nietuzinkowy pomysł na prezent dla ukochanej osoby. Słodkie wyroby można kupić na miejscu oraz przez Internet.