Gdzie można zjeść bez glutenu?

Manufaktura Słodyczy & Kawiarnia Magia Karmelu

Godziny otwarcia:

Poniedziałeknieczynne
Wtorek10:00 - 18:00
Środa10:00 - 18:00
Czwartek10:00 - 18:00
Piątek10:00 - 18:00
Sobota10:00 - 18:00
Niedziela10:00 - 18:00

Manufaktura Słodyczy & Kawiarnia Magia Karmelu mieści się w Aptece Wyobraźni będącej częścią Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

„W naszej manufakturze każdy może się przekonać, jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki, produkty bezglutenowe, z wykorzystaniem naturalnych aromatów i barwników. Pokazujemy jak powstają nasze słodkości od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego wyrobu. Każdy karmelek to małe rękodzieło o wyjątkowym smaku i niepowtarzalnym wzorze. Zobacz jak zamykamy w małych karmelkach kolorowe wzory. Można u nas znaleźć słodycze w ponad czterdziestu wyjątkowych smakach” – mówią właścicielki.

W manufakturze działa także mała kawiarenka, w której w przyjaznej atmosferze i oryginalnych wnętrzach można skosztować pysznej kawy, w tym smakowej, gorącej czekolady, świeżo wyciskanych soków i innych napojów, a wszystko w atrakcyjnych cenach.

W lokalu znajdują się także bezpłatna mini sala zabaw dla dzieci do lat 6 oraz ogólnie dostępna biblioteczka z książkami dla najmłodszych.