Gdzie można zjeść bez glutenu?

Pizzeria Pizza Naturalna

Godziny otwarcia:

Poniedziałek13:00 - 19:00
Wtorek13:00 - 19:00
Środa13:00 - 19:00
Czwartek13:00 - 19:00
Piątek13:00 - 21:00
Sobota13:00 - 21:00
Niedziela13:00 - 19:00

Pizza Naturalna to z całą pewnością szczególne miejsce na mapie Poznania. To restauracja a zarazem pizzeria. Znajdzie tu dla siebie pyszną pizzę zarówno osoba na diecie bezglutenowej, bezlaktozowej, weganin, ale także miłośnik mięsa.

Składniki na ciasto w Pizzy Naturalnej są … naturalne to mąka, woda, sól i odrobina drożdży. Jak mówią właściciele: „Robimy nasze ciasto przy zachowaniu procedur i przepisów, których nauczyliśmy się od naszych włoskich mistrzów. Osobnym tematem jest ciasto na pizzę bezglutenową – żadnych kompromisów i dróg na skróty – po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie bezpieczeństwo, po trzecie procedury. Mamy dwie osobne kuchnie, dwa miksery, dwa piece”.

Do pizzy dodawany jest własnoręcznie zrobiony sos pomidorowy z pomidorów z południa Włoch, plus oryginalna włoska mozzarella (również w wersji bez laktozy) oraz opcja sera wegańskiego. Kolejny dodatek to wędliny bezglutenowe i bezlaktozowe.

W restauracyjnej ofercie są również zupy-krem i  sałatki. Na deser także znajdzie się coś bezglutenowego, jeśli trzeba to bez białego cukru i wegańskiego. Sezonowo, w Tłusty Czwartek, sprzedawane są bezglutenowe i wegańskie pączki.

Wyłącznie w opcji „na wynos” można kupić bezglutenowe pierogi i kluski w kilku smakach. Również w wersji wegańskiej. Pierogi nadają się do zamrożenia. W restauracji zamówić można również bezglutenową „wyprawkę” na wyjazdy (pierogi, kluski, desery w słoiczkach, zupy w słoikach).

W Pizzy Naturalnej oprócz sali dla 20 gości, latem funkcjonuje ładny, zamknięty ogródek, dlatego na pizzę można przyjść ze swoim psem (zawsze znajdzie się dla niego woda w misce), można przyjechać rowerem (i bezpiecznie go zaparkować), można dotrzeć także autem (bezproblemowe i darmowe parkowanie). Pizzeria jest także miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi.

Polecamy! I zachęcamy do odwiedzenia!