Gdzie można zjeść bez glutenu?

Pizzeria Pizza Naturalna ul. Lechicka

Godziny otwarcia:

Poniedziałeknieczynne
Wtorek13:00 - 19:00
Środa13:00 - 19:00
Czwartek13:00 - 19:00
Piątek13:00 - 20:00
Sobota13:00 - 20:00
Niedziela13:00 - 19:00

Pizzeria Pizza Naturalna to z całą pewnością szczególne miejsce na mapie Poznania. Każdy znajdzie tu pyszną pizzę dla siebie – osoba na diecie bezglutenowej, bez laktozowej, miłośnik mięsa i weganin.

Pizzę można zamawiać poprzez pizzanaturalna.pl, pyszne.pl, ubereats.pl. W lokalu przy ul. Lechickiej 70 nie ma konsumpcji, ale można osobiście odbierać zamówienia.

Składniki na ciasto w Pizzy Naturalnej są naturalne – to mąka, woda, sól i odrobina drożdży. Do pizzy dodawany jest własnoręcznie zrobiony sos pomidorowy z pomidorów z południa Włoch, plus oryginalne włoskie wędliny i włoska mozzarella (również w wersji bez laktozy lub wegańskiej).

Jak mówią właściciele: „Robimy nasze ciasto przy zachowaniu procedur i przepisów, których nauczyliśmy się od naszych włoskich mistrzów. Osobnym tematem jest ciasto na pizzę bezglutenową – żadnych kompromisów i dróg na skróty – po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie bezpieczeństwo, po trzecie procedury. Mamy dwie osobne kuchnie, dwa miksery, dwa piece”.

W ofercie są również zupy-krem i sałatki. Można tu także zamówić pizzę zapakowaną próżniowo, do samodzielnego podgrzania w piekarniku. Również na deser znajdzie się coś bezglutenowego, jeśli trzeba to bez białego cukru i wegańskiego. Sezonowo, w Tłusty Czwartek, sprzedawane są bezglutenowe i wegańskie pączki. W Pizzy Naturalnej zamówić można również bezglutenową „wyprawkę” na wyjazdy (zupy i desery w słoikach, pasteryzowane).