Gdzie można zjeść bez glutenu?

Bambini Przedszkole Montessori ul. Wołyńska

Adres:

ul. Wołyńska 8
60-616 Poznań
wielkopolskie

Kontakt:

668 902 882
604 147 763

malgorzata@bambini.com.pl

https://www.bambini.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00 - 17:00
Wtorek07:00 - 17:00
Środa07:00 - 17:00
Czwartek07:15 - 17:00
Piątek07:00 - 17:00
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne

Bambini Przedszkole Montessori to miejsce w którym dzieci uczą się za pośrednictwem zmysłów i bezpośredniego działania.  Dzieci bawią się i uczą wg stałego ramowego rozkładu dnia. Są w nim codzienne zajęcia z języka angielskiego, indywidualna praca Montessori, zajęcia programowe i dodatkowe. Oczywiście jest relaks, zabawa w przedszkolnym ogrodzie, spacer do parku, swobodna zabawa. Wszystkie sale przedszkolne wyposażone są w oryginalne pomoce Montessori. Bambini istnieje od 2002 r.

Celiakia i dieta bezglutenowa są obecne u mnie w rodzinie od lat – mówi Małgorzata Stankiewicz – Klimka, założycielka i dyrektorka przedszkola Bambini. Przystąpiliśmy do programu MENU BEZ GLUTENU, by rodzice dzieci na diecie bezglutenowej mieli stuprocentową pewność, że w naszym przedszkolu przestrzegane są wszystkie zasady tej diety. Codzienny jadłospis przedszkolaków dostosowany jest do indywidualnych wymagań dietetycznych.

Obecnie do przedszkola Bambini uczęszczają dzieci z alergiami pokarmowymi a także chore na celiakię. Bambini w obu budynkach prowadzi własną kuchnię i zatrudnia tam kucharki. Każdego dnia wszystkie posiłki przygotowuje się od podstaw i ze świeżych, certyfikowanych produktów (dotyczy diety bezglutenowej). Każdy przedszkolak otrzymuje posiłek na talerzu opisanym swoim imieniem, więc nie ma mowy o pomyłce. – Rozumiemy wszelkie niepokoje rodziców, dlatego jesteśmy otwarci na ich propozycje i sugestie – podkreśla szefowa kuchni w Przedszkolu Bambibi. Rodzice mogą nawet zdecydować, jakiej firmy chleb mamy podawać ich dziecku. Spełniamy takie życzenia, bo chcemy, by przedszkolaki wychodziły od nas syte i zadowolone.

Bambini działa w dwóch lokalizacjach (oddział główny oraz filia na Starym Sołaczu w zabytkowej dzielnicy miasta). W przedszkolu bawi się i uczy 80 dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Ich rozwój, zabawę oraz naukę języka angielskiego wspierają nauczyciele nauczania przedszkolnego, a zarazem filolodzy angielscy. Dlatego Bambini jest idealnym przedszkolem dla dzieci obcojęzycznych, które przebywają wraz z rodzicami w Wielkopolsce i w Poznaniu.