Gdzie można zjeść bez glutenu?

Przedszkole Publiczne nr 72 ALERGUSIE

Godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00 - 17:30
Wtorek07:00 - 17:30
Środa07:00 - 17:30
Czwartek07:00 - 17:30
Piątek07:00 - 17:30
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne

Przedszkole Publiczne Nr 72 jest placówką specjalistyczną dla dzieci z celiakią oraz alergiami pokarmowymi, wziewnymi i kontaktowymi.

Ta publiczna placówka przestrzega indywidualnych diet poszczególnych dzieci i ogranicza (w miarę możliwości) wpływ szkodliwych alergenów uczulających maluchy z alergią wziewną i kontaktową. Panie w kuchni samodzielnie pieką bezglutenowy chleb!

W przypadku wolnych miejsc do przedszkola Alergusie przyjmowane są również dzieci bez alergii.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym parterowym budynku otoczonym rozległym ogrodem z placem zabaw. Sale są przestronne, jasne, z bogatą bazą pomocy dydaktycznych, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Pracujący w przedszkolu nauczyciele i specjaliści (logopeda, pedagog specjalny, terapeuta ręki i psycholog) posiadają wysokie kwalifikacje i duże kompetencje zawodowe. Wszyscy pracownicy przedszkola zapewniają warunki do wszechstronnego rozwoju, bezpiecznych i twórczych działań w atmosferze bezwarunkowej akceptacji. Przedszkole organizuje bezpłatne zajęcia dodatkowe dla dzieci z umuzykalnienia i języka angielskiego.

Cieszymy się bardzo, że certyfikat MENU BEZ GLUTENU uzyskało kolejne miejsce tak przyjazne dzieciom na diecie bezglutenowej.

Autorką zdjęć przedszkola jest Pani Anna Olek.