Gdzie można zjeść bez glutenu?

Soodi Pierogarnia

Godziny otwarcia:

Poniedziałek11:00 - 22:00
Wtorek11:00 - 22:00
Środa11:00 - 22:00
Czwartek11:00 - 22:00
Piątek11:00 - 23:00
Sobota11:00 - 23:00
Niedziela11:00 - 20:00

Soodi Pierogarnia to miejsce, w którym smaki Podlasia przenikają się z aromatami Wschodu i Zachodu, a tradycja ręcznie robionych, domowych pierogów spotyka nowoczesną kuchnię.

Dzięki Soodi nie musisz rezygnować z pysznych pierogów będąc na diecie bezglutenowej – mówi szef kuchni, który warsztatu uczył się m.in. od najlepszego kucharza w Danii, posiadacza gwiazdek Michelin, Bo Bech. Czerpiemy inspiracje z wielokulturowości naszego regionu – wpływów litewskich, tatarskich czy żydowskich, a także z podróży po całym świecie, z których przywozimy unikatowe receptury. Nasze pierogi nie zawierają sztucznych ulepszaczy, chemii i półproduktów, jesteśmy zwolennikami czystej etykiety. Wierzę, że podstawą dań są produkty najwyższej jakości. Dlatego składniki do potraw kupujemy u lokalnych rolników oraz w małych, rodzinnych firmach, które wyznają podobne wartości. W lokalu wprowadziliśmy specjalne procedury bezpieczeństwa żywności aby produkty bezglutenowe nie miały kontaktu z innymi produktami.

Receptura ciasta na pierogi bezglutenowe dopracowano bardzo skrupulatnie, dzięki temu ciasto jest delikatne i miękkie. Do wyboru są tu pierogi z mięsem, ruskie, ze szpinakiem i tofu oraz z serem i owocami. Jest w czym wybierać.

Pierogi bezglutenowe są wytwarzane w oddzielnym, specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu, z certyfikowanych mąk bezglutenowych. W lokalu wprowadzono specjalne procedury bezpieczeństwa, aby produkty bezglutenowe nie miały kontaktu z konwencjonalnymi.

W lokalu jest plac zabaw, dzięki czemu dzieci nie będą się nudzić, a rodzice będą mogli spokojnie zjeść posiłek.

Pierogarnia Soodi prowadzi również sprzedaż pierogów na wynos, z dostawą na terenie Białegostoku oraz z dostawą kurierem na całą Polskę. Wystarczy zadzwonić lub wejść na stronę i zamówić gorące bezglutenowe pierogi do domu.

Prosimy pamiętać, aby informować obsługę o wszystkich alergiach i nietolerancjach pokarmowych przy składaniu zamówienia!