Gdzie można zjeść bez glutenu?

Sweet Fit & Eat

Godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00 - 20:00
Wtorek08:00 - 20:00
Środa08:00 - 20:00
Czwartek08:00 - 20:00
Piątek08:00 - 21:00
Sobota09:00 - 21:00
Niedziela09:15 - 20:00

Sweet Fit & Eat to przytulne, klimatyczne i całkowicie bezglutenowe miejsce w centrum Białegostoku przy ul. Legionowej w Galerii Sienny Rynek.

Miejsce to powstało z zainteresowania założycieli zdrowym trybem życia.  Na gości czeka bardzo bogata oferta śniadań słodkich i wytrawnych, dań obiadowych mięsnych, wegetariańskich i wegańskich. Ale co najważniejsze na miejscu wypiekane są różnego rodzaju bezglutenowe chleby, w tym keto i wegańskie. Poza tym bezglutenowe bułeczki, bagietki, drożdżówki, chałki. Jest tu duży wybór ciast i tortów. W ofercie znajdują się także inne smakołyki – gofry, naleśniki, pankejki, kanapki, sałatki, makarony, tosty. Wszystko w wersji Fit – bez glutenu i bez białego cukru, niektóre bez laktozy lub jajek. Cukier zastąpiono jego zdrowszymi zamiennikami. Do ciasta można zamówić kawę, czy herbatę (duży wybór), świeżo wyciskane soki lub koktajle.

„Jesteś uczulony na gluten? Zabierz ze sobą koleżankę z nietolerancją laktozy i kolegę diabetyka oraz weganina, obiecujemy, że sama przyjemność dla podniebienia Cię tu spotka”. – zapraszają właściciele.

Realizowane są tu indywidualne zamówienia na bezglutenowe ciasta, torty i słodki catering, również dla osób z innymi ograniczeniami żywieniowymi.

Od niedawna w Sweet Fit działa internetowa sprzedaż pieczywa na całą Polskę.