Gdzie można zjeść bez glutenu?

Kawiarnia Swawolna

Godziny otwarcia:

Poniedziałeknieczynne
Wtorek11:00 - 19:00
Środa11:00 - 19:00
Czwartek11:00 - 19:00
Piątek11:00 - 19:00
Sobota11:00 - 19:00
Niedziela11:00 - 19:00

Swawolna to kameralna rodzinna kawiarnio-cukiernia z Torunia, która oferuje tylko i wyłącznie bezglutenowe słodkości. Lokal znajduje się blisko centrum miasta przy ul. Legionów 28c/1.

W ofercie kawiarni są ciasta, desery na zimno, słodkie wypieki np. cynamonki, drożdżówki czy ptysie, a także naleśniki oraz gofry – wszystko przygotowywane na miejscu. Do tego kawa, herbata oraz zimne napoje. Wszystkie wypieki są w 100% bezglutenowe (w lokalu nie używa się glutenu), ale właścicielka przekonuje, że skradną również serca „glutenożerców”. Zależało jej, aby wszystkie wypieki smakowały jak tradycyjne domowe słodkości.

Moja córka ma celiakię, więc wiem, jak ważne jest, by słodkości bez glutenu były nie tylko bezpieczne, ale także po prostu pyszne  – mówi właścicielka.

Część ciast dostępnych w Swawolnej jest również bez laktozy, mleka czy dodatku cukru. Są tu również słodkości dla wegan. Ciasto i deser można zjeść na miejscu, w kawiarni, albo zabrać ze sobą na wynos. Lokal przyjmuje także zamówienia na pojedyncze wypieki. Kawiarnia dopiero się rozwija – w przyszłości planuje także sprzedaż własnoręcznie przygotowywanego pieczywa (w wybrane dni).