Gdzie można zjeść bez glutenu?

Niepubliczne, Integracyjne Wolne Przedszkole

Adres:

ul. Żołny 24F
02-001 Warszawa
mazowieckie

Kontakt:

+48 605 280 575
+48 605 337 180

wolneprzedszkole@gmail.com

https://www.facebook.com/wolneprzedszkole/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00 - 17:00
Wtorek07:00 - 17:00
Środa07:00 - 17:00
Czwartek07:00 - 17:00
Piątek07:00 - 17:00
Sobotanieczynne
Niedzielanieczynne

Niepubliczne, Integracyjne Wolne Przedszkole mieści się przy ul. Żołny 4F w Warszawie. Wolne Przedszkole zapewnia dzieciom profesjonalną edukację i opiekę pedagogów, psychologów i logopedów.

To miejsce przyjazne dziecku, które ma się tam czuć szczęśliwe, akceptowane i bezpieczne. Kadrę pedagogiczną stanowią energiczne i pełne pomysłów młode nauczycielki. Z dietą bezglutenową jedna z właścicielek ma w rodzinie kontakt od dawna.

Wychowawcy w Wolnym Przedszkolu inspirują się Marią Montessori, Januszem Korczakiem i Jesperem Juulem. Przedszkole jest otwarte na potrzeby i zainteresowania każdego dziecka. Wychowawcy pracują z dziećmi w duchu relacji i poszanowania ich indywidualności. Dzieci są wspierane i inspirowane do wyrażania siebie, swoich emocji i realizowania potrzeb.

Przedszkole stawia na relacje, jest otwarte na każdego i nie boi się wyzwań. W Wolnym Przedszkolu jest miejsce dla każdego dziecka! Niezależnie od diety, której wymaga czy orzeczenia, które posiada. Podążając za potrzebami dzieci Wolne Przedszkole dołączyło do programu MENU BEZ GLUTENU. Jako jedno z niewielu jest otwarte na dzieci z różnymi potrzebami żywieniowymi. Posiada w ofercie dietę bezglutenową, ale też bezmleczną, bez nabiału, wegetariańską czy wegańską.

Przedszkole ma własny plac zabaw i mały ogródek warzywny, w którym dzieci mogą obserwować, jak wzrastają posadzone przez nie rośliny. Własnoręcznie zebrane rzodkiewki czy truskawki smakują najlepiej, a przy okazji dzieci uczą się, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Opiekunowie korzystają z bliskości Lasu Kabackiego i zabierają dzieci na spacery, podczas których maluchy mogą poznać przyrodę.