Gdzie można zjeść bez glutenu?

Fit Cake Dzierżoniów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek10:00 - 18:00
Wtorek10:00 - 18:00
Środa10:00 - 18:00
Czwartek10:00 - 18:00
Piątek10:00 - 18:00
Sobota11:00 - 18:00
Niedziela11:00 - 17:45

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Dolnego Śląska: kawiarnia Fit Cake Dzierżoniów dołączyła do programu MENU BEZ GLUTENU. Jest to lokal całkowicie bezglutenowy!

W tej małej przytulnej kawiarni zjemy na miejscu lub kupimy słodkości na wynos. W ofercie są pyszne ciasta i ciasteczka, piękne torty, waffle, batony proteinowe, desery w słoikach i masła orzechowe w kilku smakach oraz lody w porze letniej. Do zdrowego słodkiego ciasta serwowana jest aromatyczna kawa z mlekiem bez laktozy lub roślinnym lub rozgrzewająca herbata. W porze śniadaniowej lokal oferuje naleśniki, pankejki, gofry, koktajle i szejki. Słodkości przygotowywane są na miejscu, wyłącznie ze składników niezawierających glutenu, cukru i laktozy.

Produkty Fit Cake Dzierżoniów stanowią pyszny wybór dla osób z celiakią, nietolerancjami pokarmowymi, cukrzycą czy insulinoopornością. W tej niecukierni są również propozycje słodkości dla osób na diecie keto, wegańskiej, low fodmap. Wszystkie ciasta i desery są dokładnie opisane, co ucieszy też osoby trenujące, które zwracają uwagę na kaloryczność i rozkład makroskładników w diecie. Do słodzenia deserów używany jest erytrytol, daktyle i owoce. Wszystkie słodycze nie zawierają konserwantów i ulepszaczy.

Przyjmujemy zamówienia na bezglutenowe ciasta i torty, również dla osób z innymi ograniczeniami żywieniowymi – mówi właścicielka. – Nie-cukiernia, dlaczego? ponieważ stawiamy na zdrowie. Chcemy by z naszych wypieków mogły korzystać wszystkie osoby. Szczególnie te, które często przez różne alergie i problemy zdrowotne nie mogą sobie pozwolić na niektóre produkty.

W lokalu honoruje się Kartę Dużej Rodziny.

Uwaga: coraz więcej lokali sieci Fit Cake dołącza do naszego programu MENU BEZ GLUTENU, ale nie wszystkie. Dlatego bezpiecznie można korzystać wyłącznie z tych, które zdobyły już nasz certyfikat. Aktualna lista znajduje się na naszej stronie menubezglutenu.pl.